Fiú vagy lány?

2008.09.23. 08:48

  Előre bocsátom, hogy a cikk nem az én tollamból származik, csupán nagyon megtetszett, gondoltam hátha vannak még néhányan köztetek, akiket érdekelhet, vajon tehetünk e annak érdekében valamit, hogy kisfiúnk vagy kislányunk szülessen. Elgondolkodtató. Nem mondom, hogy a mi esetünkben számítana, hogy fiú érkezik öt hónap múlva vagy kislány, hiszen bármelyikért hálásak leszünk, csak egészséges legyen, de azoknál a családoknál, ahol mondjuk már öt kissrác van, bizonyára nem mindegy, hogy a következő kicsi milyen nemű. Persze nem tudom, mennyire működnek Czeizel professzor úr tanácsai a gyakorlatban, de ahogy elnéztem, nem árthatnak. Veszíteni való nem igen van. Akkor hát?



"Dr. Czeizel Endre – genetikus

Ő azaz orvos, aki mindig tud segíteni, ha családtervezési problémák merülnek fel. Hogyan legyen fiunk, avagy lányunk? Ezzel a kérdéssel kerestem fel a rendelőjében az ismert genetikust. - Mikor dől el a gyermek neme?

CE: Ezek egyértelműen megmagyarázható kérdések. A gyermek nem a fogamzás pillanatában dől el. A petesejt és az ondósejt találkozik. A petesejtben csak az X nemi kromoszóma van. A nemet mindig a férfi dönti el. A férfi ondósejtje. Mert az ondósejtek felében Y van, ettől leszünk mi férfiak. A másik felében pedig ez az X.

- Egyszerű, ha X-es termékenyedig meg, akkor kislány lesz, ha Y, akkor kisfiú. Szóval mindenki egyenlő eséllyel indul?

CE: Nem éppen. Fogamzáskor 100 lányra, 120 fiú esik, tehát ez azt jelenti, hogy a korai magzati életben sok fiú is elpusztul. Születéskor már 100 lányra 106 fiú esik, ami 20 éves korra kiegyenlítődik. 100 férfire, 100 nő esik, ami sokak szerint nagyon jó arány.

- Igen, ez már így jól hangzik.

CE: De van egy másik női faktor. Mert végül is az ondósejtek a hüvelyből a méhnyakon keresztül jutnak a petevezeték oldalsó szájadékába. Ahol ez a találkozás történik, végül is eldől, hogy fiú lesz vagy lány. A kutatások azt mondják, hogy nem mindegy, hogy a női szervezet mit fogad be.

- Pontosan miről is van szó?

CE: Például, ha megvan egy picit savanyítva a hüvely vegyhatása, az sokkal inkább kedvez a nagy X-es (lány) kromoszómájú ondósejtek átmenetelének. Ha valaki fiút akar, akkor egy kicsit meg kell lúgosítani.

- Szóval megvan a tuti recept a kívánt nem nemzéséhez? Az Önhöz forduló pároknak mit szokott elsőként tanácsolni, mit tegyenek a gyermek nemzésénél?

CE: Ilyenkor mindig két dolgot teszünk. Egyrészt, meghatározzuk a tüszőrepedés napját. A menstruáció közepén van a tüszőrepedés. A tüszőrepedés időpontja segít meghatározni, hogy fiú vagy lány gyerkőc foganjon. Ha fiút akar, akkor azon a napon kell szeretkezni, ha viszont kislányt akar valaki, akkor 36-40 órával korábban. Mert akkor is ezek az Y (fiú) kromoszómájú ondósejtek rohannak oda a petevezetés oldalsó szájadékába, de pete egy szál sem. Akkor ott állnak, állnak és az állásban inaktiválódnak és a lassabban becammogó X-eseké (lány) lesz a petesejt.

- Tehát a fiúk fürgébbek, de nem bírják tovább, a lányok pedig ráérősek, de kitartóak is. De még midig nem értem, hogy hogy jön mindehhez a lúgosítás, savasítás?

CE: Ha fiút akar valaki, akkor tüszőrepedéskor az Y-osok (fiú) érnek oda, de ezt kombinálni kell egy hüvelyöblítéssel, nevezetesen, hogy egy liter langyos vízbe egy evőkanál szódabikarbónát kell feloldani. A fürdőkád szélére helyezzünk el egy beöntő készüléket és végezzünk hüvelyöblítést. Jó mélyen be kell vezetni a fekete bevezető részét a hüvelybe és akkor már a fele befolyt. Ekkor a nő 5 percre szorítsa össze a két combját, hogy a hüvelybe álljon egy kicsit a folyadék. Ekkor megsavanyítjuk a hüvely vegyhatását. A férjnek pedig 30 perc alatt helyt kell állni.

- És ha rózsaszín ruhácskákat szeretnénk vásárolni?

CE: Akkor ugyanilyen hüvelyöblítést kell végezni, csak egy liter vízbe egy evőkanál 10%-os konyhai ecetet kell feloldani.

- Mennyire hatásos ez az eljárás?

CE: Ezt még 1978-ban elmeséltem a televízióban. Utána kaptam egy nagy köteg levelet és mondták, hogy milyen derék ember vagyok, nagyon sok gyereket Endrének neveztek, meg meghívtak keresztapának…Aztán kaptam egy másik köteg levelet, hogy miért nem foglalkozom olyannal, amihez értek. Szóval ez olyan 78-80%-os arány.

- Szóval azért ez nem egy biztos módszer?

CE: Nem, de elősegítik a párok többségében, hogy kívánt nemű gyermeket érjék el. És ha ne adj’ isten mégis az a nemű gyermek jön be, kit éppen nem akartak. Ott a születés után már nincs olyan nagy baj, mert amikor haza viszik ezt a kisembert, akkor azt ugyanúgy tudják szeretni, ez addig fontos, amíg meg nem születik.

Ez legyen a végszó. Hisz egy a fontos, hogy egészséges legyen.

2D, 3D, 4D

Ma már 6 hetes korban az anyai vérvizsgálat alapján meg lehet mondani, ha valakinek fia van. Mert akkor átkerül egy-egy sejt az anya szervezetébe és abba Y kromoszóma van és ki lehet mutatni. 10 éve pedig a piacra kerültek az ultrahangos gépek. A kibocsátott ultrahangok különböző szövetekről másként verődnek vissza, ez képezi az ultrahang által a képi megjelenítés alapját. A 3D-ből a 4D már csak az idő faktorát jelenti. Több különböző szögből képez felvételt a kisbabáról Ultrahangos vizsgálattal már a 14. hétben meg lehet látni, hogy a fiúnak fütyköse, a lánynak meg semmi sincs a lába között. Szóval a 21. századi technikával már mindent megtudunk a magzatról...

Kerek has, csúcsos has

Nagyszüleink nem nagyon ismerték még az ultrahangos vizsgálatot, mégis mindig voltak „olyan szemek”, akik megmondták a tutit. Például a várandós anyuka hasának a formájából. Ha magasan volt a pocak, illetve hegyes alakot öltött, akkor a fiúra tippeltek. Míg a lejjebb lévő, szétterülő has a kislányt jelentette. De az orvosok szerint nem szokott komoly százalékban bejönni. Sőt a hagyományok azt mondják, hogy a terhesség utolsó fázisában ha a kisbabának a háta jobbra néz, akkor az kislányt jelent, ha balra, akkor fiút.

Szóval a praktikákból, trükkökből sosem lehet kifogyni. Egy biztos, ha csupán egy párnak beválnak az imént említett „receptek”, akkor már nem hiába beszéltünk e témáról… "

A bejegyzés trackback címe:

https://remenyblog.blog.hu/api/trackback/id/tr271368076

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása